Przedsiębiorczość jako cecha człowieka stała się jedną z podstaw funkcjonowania współczesnego świata. Dlatego tak ważne jest wprowadzenie dzieci do tego tematu. Dlatego zrób krok w przedsiębiorczość razem z podręcznikiem Nowej Ery! Mowa o cenionym podręczniku dla szkół ponadpodstawowych “Krok w przedsiębiorczość” autorstwa Zbigniewa Makieła i Tomasza Rachwała.

Czym jest przedsiębiorczość?

Termin przedsiębiorczość jest obszernym zagadnieniem. Jednak w określeniu do człowieka mamy na myśli osobę, która mimo ryzyka i niepewności wciela swoje pomysły w czyn. Dzięki czemu widzi potencjał w danym obszarze i dąży w nim do wyższej wydajności i korzyści. Przedsiębiorczość zawiera w sobie:

– innowacyjność,
– twórczość,
– planowanie inicjatyw,
– kierowanie, aby osiągnąć cel,
– podejmowanie ryzyka.

W jaki sposób podręcznik pomoże w zdobywaniu kompetencji przedsiębiorczości?

“Krok w przedsiębiorczość” wydawnictwa Nowej Ery to nie tylko nudne fakty. To zmyślnie zaplanowany układ podręcznika, żeby jak najlepiej przyswajać wiedzę. Dodatkowo jest aktualny pod kątem statystycznym oraz prawnym. Uwzględnia zmiany w prawie podatkowym i prawnym od 2020 r.

Szczególnie istotnym elementem książki jest W praktyce, który:

– podaje Przykłady i pomaga, dzięki nim pokazuje jak wykorzystać zdobytą wiedzę;
– z pomocą elementu Policz to! pokazuje jak korzystać z obliczeń ekonomicznych;
– z wykorzystaniem opcji Wokół nas pokazuje ciekawostki w otaczającym nas świecie i pomaga zrozumieć poruszane w toku lekcji informacje;
– w sekcji O tym się mówi! pokazuje różne opinie w danym zagadnieniu z wykorzystaniem fragmentów tekstów źródłowych;
– na koniec w elemencie Podsumowanie zbiera zgromadzoną wiedzę z poprzedzających rozdziałów, żeby w łatwy sposób umożliwia powtórzenie wiadomości.

Podręcznik “Krok w przedsiębiorczość” Nowej Ery pozwoli w łatwy sposób zdobyć przydatne w życiu codziennym kompetencje z zakresu przedsiębiorczości. Dzięki wyróżnionym elementom pozwala bez przeszkód poszerzać wiedzę o ważne zagadnienia ekonomiczne. Z pewnością ułatwia start w dorosłe życie młodzieży w szkołach ponadpodstawowych.